Kerekasztal-beszélgetés az önkormányzatok jövőjéről
Hanusi Péter, a Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének (TÖOSZ) elnöke is részt vett a 34. Bálványosi Nyári Szabadegyetem július 23-ai önkormányzati kerekasztal-beszélgetésén, ahol az önkormányzatiság jelenéről és jövőjéről, valamint a rendszer pénzügyi fenntarthatóságáról folyt eszmecsere.

A fórum résztvevői között volt Latorcai Csaba, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium miniszterhelyettese és parlamenti államtitkára, Gémesi György, Gödöllő polgármestere, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke, valamint Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke is. A beszélgetés középpontjában az önkormányzatok pénzügyi mozgásterének kérdése és a rendszer finomhangolásának lehetőségei álltak.
Hanusi Péter a beszélgetést követően hangsúlyozta: a kormányzat részéről egyértelmű szándék mutatkozik arra, hogy az elmúlt tizenöt év önkormányzati tapasztalatait – legyenek azok jók vagy rosszak – közösen értékeljük, és ezek alapján tervezzük a jövőt. Mint kiemelte, Latorcai Csaba külön köszönetet mondott a TÖOSZ-nak azért a 18 oldalas javaslatcsomagért, amelyet az önkormányzati feladatellátás és finanszírozás vonatkozásában, TÖOSZ-tag polgármesterek véleménye alapján juttatott el az érintett szaktárcáknak.
„Nem volt mindenben egyetértés – de volt figyelem, szándék és partnerség. És ez elég ahhoz, hogy együtt menjünk tovább” – fogalmazott a TÖOSZ elnöke a rendezvény után közösségi oldalán.
Hozzátette: az ilyen építő jellegű, őszinte párbeszédek adnak lehetőséget arra, hogy az önkormányzati rendszer további finomhangolását közösen, azt végigvitatva alakítsuk ki.
Hanusi Péter hangsúlyozta: a TÖOSZ – 1740 tagönkormányzatunk révén közel 3,4 millió lakos érdekeit képviselve – továbbra is nyitott minden olyan együttműködésre, amely a települések és az ott élők javát szolgálja.